Prapaskena

“Pse s’ke maskë? Ik merre”! Rama i kthehet prerë gazetares, ja reagimi

Publikuar: 13/03/2021

Gjatë konferencës për media, pas një vizite te shkolla “4 Dëshmorët”, ku nisi sot vaksinimi i mësuesve, nuk kanë munguar dhe incidentet me kryeministrin Edi Rama.

Një gazetare, që ndodhej ngjitur me të, ishte pa maskë në konferencë. Ky detaj nuk i ka munguar kryeministrit Rama, i cili i është kthyer gazetares dhe e ka pyetur për maskën, duke i thënë: “Pse nuk ke maskë? Ik merre”.

Pas kësaj fjale të kryeministrit, gazetarja është larguar.Më të lexuarat