Prapaskena

Zbulohet misteri, ja cili vend na dhuroi vaksinën ati-covid që Rama e mban të fshehtë

Publikuar: 12/01/2021

Prapaskena zbulon se Gjermania është vendi i dhuroi Shqiperisë 975 doza për të nisur procesin e vaksinimit me Pfizer/BioNtech.

Ndryshe nga sa u aludua dje në media se vaksina u dhurua nga Greqia, Dubai apo Austria, është Gjermania, vendi që zgjodhi t’i përgjigjej me PO, “lutjes” së qeverisë shqiptare.

Vaksina ka ardhur nga Gjermania dhe u zhdoganua në Shqipëri. Vaksina është Pfizer/BioNtech dhe ka mbërritur në vendin tonë bashkë me të gjithë strukturën e nevojshme, shiringa dhe flakonë.

Rama e mbajti të fshehtë emrin e vendit dhe ky sekret po provokon protesta para Kryeministrisë.Më të lexuarat